Παίδων Α' | Ηράκλειο -ΟΦΗ 67-60 (pics).

Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό ματς στην Αλικαρνασσό, το Ηράκλειο , πήρε μεγάλη νίκη επί του μαχητικότατου ΟΦΗ με 67-60 , παίρνοντας και την διαφορά του σκορ στα μεταξύ τους ματς και κατέκτησε την 2η θέση, που θα αντιμετωπίσει ξανά τους "ασπρόμαυρους", στο σε Final four, όπως αναφέρει η προκήρυξη.

Στο παιχνίδι, το Ηράκλειο προηγήθηκε με μικρή διαφορά, αλλά οι "ασπρόμαυροι" γύρισαν γρήγορα το παιχνίδι και το έφεραν στα ίσα στο ημίχρονο (34-34).

Στην τρίτη περίοδο, το παιχνίδι παρέμεινε εξόχως ανταγωνιστικό , με το Ηράκλειο να προηγηθεί με διαφορά ενός καλαθιού (47-75 στο 30').

Η κόπωση των παίδων του ΟΦΗ , που συμμετείχαν στο  Εφηβικό έπαιξε σημαντικό ρόλο στο τέλος, που δεν είχε απαντήσεις , όταν το Ηράκλειο πήρε μια σχετική διαφορά και οι γηπεδούχοι κατάφεραν την νίκη και να καλύψουν και την διάφορα του ά γύρου (57-60)