Σε μια λιτή αλλά πολύ όμορφη εκδήλωση ο Ηρόδοτος, χθες (30/06), στο κλειστό Αλικαρνασσού, βράβευσε τις γυναικείες ομάδες μπάσκετ (Γυναίκες - Νεανίδες ), του Ηροδότου, αλλά και την αθλήτρια που ξεκίνησε και αγωνίστηκε για πολλά χρόνια στην ομάδα, την διεθνή Μαρία Δανδουλάκη, που διαπρέπει στις Εθνικές κατηγορίες.
-Παράλληλα η ομάδα των Νεανίδων, που εκπροσωπεί το νησί μας στο Πανελλήνιο που θα πραγματοποιηθεί στο Τσοτύλι , (4-8/7) με τη σημαντική βοήθεια του Δήμου Βοϊου, ολοκληρώνει σήμερα την προετοιμασία της με διπλές προπονήσεις (πρωί-απόγευμα) και αυριο αναχωρεί για την Κοζάνη.
Δείτε φωτορεπορτάζ από την χθεσινή εκδήλωση:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhUpfLvTLWhEgsBIrNqjVAe6BBZpMMYhbZ-zeo-DuTQLtxHtWdLYzI1udXBWdMYvVXZv0RT_OONPnnyAGXRrqhu83F9sCMho7v3GM48Xp03nasKK-5kp4Pn2OkQeKlzBFuKXs3Yb9d_bwyk/s640/19619171_10203512602412843_1268692494_o.jpg)