Παίδων Β' 1ος | Το πανόραμα της 9ης αγωνιστικής.

Δείτε τα φύλλα αγώνα τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής , την βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική του πρώτου ομίλου των παίδων Β΄της ΕΚΑΣΚ.

ΟΦΗ2-ΟΑΧ 49-50
Για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν ο ΟΑΧ ευνοήθηκε από... τις λεπτομέρειες και πανηγύρισε -μετά από “μάχη”- εκτός έδρας νίκη επί του ΟΦΗ2.
Η χανιώτικη ομάδα έχανε 49-44 περίπου ενάμιση λεπτό πριν τη λήξη, αλλά με 1/2 βολές, ένα καλάθι και με τρίποντο -στα 7’’ πριν ακουστεί η τελευταία κόρνα προηγήθηκε 49-50, που ήταν και το τελικό σκορ, αφού οι γηπεδούχοι αστόχησαν στη γρήγορη επίθεση που εκδήλωσαν.

Δεκάλεπτα: 9-15, 29-25 (ημιχρ.), 35-34, 49-50
ΟAX (Μιχ. Κασικτσόγλου): Αν. Καζάνης 4, Θεοδοσιάδης 3, Κοντογιάννης 2, Λυβιάκης, Γεωργιάδης 17 (2), Ευθυμάκης 3, Κουρουπάκης 18, Π. Καζάνης 3 (1).

Ακαδημία – Ρέθυμνο BC2 39-41
Οι παίδες Β’ του Ρέθυμνο BC2 κατάφεραν να επικρατήσουν στο τοπικό ντέρμπι επί της Ακαδημίας Ρεθύμνου με 39-41 για την 9η αγωνιστική του Α’ ομίλου, ανεβαίνοντας στην 2η θέση της βαθμολογίας.
Δεκάλεπτα: 04-14, 17-23, 29-29, 39-41.
Ακαδημία Ρεθύμνου (Μίχας): Μαρκουλάκης, Χριστοδουλάκης, Μανιατάκης 8(2), Δουβρής 11, Ντούσα, Βαλμάς 10, Μπερνιδάκης, Μεσονησανάκης 2, Μαυρογιαννάκης 6, Νικολιδάκης, Τσικαλάς 2.
Ρέθυμνο BC2 (Γκιουλέας – Νταλιάνης): Φραγκιαδάκης 6, Ηλιάκης 3, Λεμονάκης Ι. 2, Αστρινάκης, Κριτσωτάκης 6(1), Φραγκιαδάκης 6, Λεμονάκης Θ. 2, Δερεδάκης, Δούσμανης 16, Μεταξάς, Κοτσόκολος.

Ηράκλειο - Άσκηση 35-27