Έχασε το αήττητο στο ΒΑΚ ο ΟΦΗ.

Εντός έδρας ήττα για τον ΟΦΗ καθώς ηττήθηκε σε ένα συναρπαστικό ματς από τον Κάδμο με 64-70, σε ένα γεμάτο  ΒΑΚ με τον κόσμο να αποτελεί τον 6ο παίκτη απέναντι σε μία ομάδα που είναι αήττητη στην 3η στροφή της Γ΄Εθνικής.

Η ομάδα του  Γιάννη Κόκκινου πατούσε καλύτερα στο γήπεδο αρχικά και έλεγχε τον ρυθμό του αγώνα, βασιζόμενοι στην εμπειρία και την ενέργεια  των παιχτών του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ απώλεσε τις ωραίες συνεργασίες,η άμυνα του έκανε  βιαστικές επιλογές, το εκμεταλλεύτηκε ο Κάδμος και μείωσε στο καλάθι στο ημίχρονο (33-31)

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα έγιναν χειρότερα, καθώς οι "ασπρόμαυροι" δυσκολευόταν να βρει ρυθμό και υπέπιπτε σε αβίαστα λάθη ενώ ήταν άστοχοι.

Οι παίκτες του Κάδμου πιέζοντας τόσο στην άμυνα όσα και στην επίθεση κατάφεραν να περάσουν μπροστά με 38-42, στο 24:16" και να διατηρηθούν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο χρόνο της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι  κατάφεραν περίπου 3 λεπτά πριν την λήξη να ανατρέψουν τα δεδομένα καθώς προηγήθηκαν 55-54, όμως οι φιλοξενούμενοι κάνοντας ένα μικρό ξέσπασμα πήγαν την διαφορά στο +3 και και δια χειριζόμενοι σωστά τον χρόνο σε μεγάλες επιθέσεις, τελικά πήραν τη νίκη με 64-70.

ΟΦΗ - ΚΑΔΜΟΣ 64 - 70
Δεκάλεπτα: 21-15, 33-31 (ημίχ.),48-53, 64-70.

ΟΦΗ (Γιανν. Κόκκινος): Μητρόπαπας 3, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης 9 (2), Ξενάκης 6 (2), Μπουμπάρης 7, Καρλάφτης 7 (1), Αγαπιάδης 19 (2), Πρωτογεράκης 2, Πραντζής,  Κυρίτσης 3 (1), Μουλάς 5.
ΚΑΔΜΟΣ (Απ. Αναστασίου): Σκεμπές 6 (2), Πανταζής 4, Σιλιβέστρου, Γκρινιάρης22 (2), Νικολάου, Θεργιάκης 6 (1), Χαρατσής 16 (2), Τσαπρούνης 8, Γιάννου, Τσιριμώκος 1, Μπένος 7, Σπηλιόπουλος.