Προκριματικά Εφήβων | Εργοτέλης από...Tσιμέντο(δομή), στην πρεμιέρα των Πανελληνίων.

Οι έφηβοι του Εργοτέλη, επικράτησαν με το ευρύ με 91-47, της Α.Ε. Δικαίου, στην πρεμιέρα του γ’ ομίλου της προκριματικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος, που διεξάγεται στο Μετς Α΄.

Από την αρχή του αγώνα, οι Κρητικοί ξέφυγαν στο σκορ 11-5 (5’), ενώ έχοντας πολλές λύσεις στην επίθεση έκλεισαν με +11 το α’ δεκάλεπτο (24-13).

Η ομάδα του Γιώργου Μακράκη με άμυνα "Μπετόν αρμέ" προσφορά της... Τσιμεντοδομής  και με επίθεση που έβγαζε φωτιές στο β’ ημίχρονο, ήταν σαφώς καλύτερος, ξέφυγε στο σκορ 65-41 (30’) και έφτασε άνετα στη νίκη.

Εργοτέλης - ΑΕ Δικαίου  91-47
Δεκάλεπτα : 24-13, 42-27(ημιχ.), 65-41, 91-47
Διαιτητές: Καλογερόπουλος- Τσάτσης.

Γ.Σ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Μάρης 9, Μαχαιριανάκης 25(3), Κόκκας 2, Τερζάκης 11(3), Χασάπης 11(1), Καβαλαράκης 8, Σκανδαλάκης 7, Μαρκογιαννάκης 14, Βασιλείου, Νησωτάκης, Βαρβεράκης.
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ (Τζομάκας): Τσουνάς 6(1), Καραθωμάς 8, Σπανός 5(1), Τσάμπαλλας Β. 7, Λάμπρου 13, Χατζηφιλίππου 4, Μαρίνος 2, Δρόσος 2, Βασιλείου, Ξενίκας, Ματθαίος, Τσάμπαλλας Ι.

Με ανακοίνωσή του η Επιτροπή μπάσκετ του Εργοτέλη, ευχαριστεί τον κ.Πέτρο Ριτσόπουλο και την εταιρία του "Τσιμεντοδομή", για την προσφορά του στο Εφηβικό τμήμα και γενικά στο σύλλογο.