Το Ηράκλειο πανηγύρισε την 19η νίκη του, καθώς πέρασε από το Κορωπί επικρατώντας της τοπικής ομάδας και παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.Ο Εργοτέλης, πήρε νίκη ανάσα, καθώς κατάφερε να επικρατήσει με ανατροπή στο Λίντο του Χολαργού ε 75-72.
Ο Πανιώνιος, από την πλευρά του παρότι δυσκολεύτηκε απέναντι στο Ιλιον, επικράτησε με 79-74. Ο Αμύντας επικράτησε εύκολα (84-63) του Πανελευσινιακού και παρέμεινε δυνατά στο κόλπο της ανόδου, ενώ με νίκη συνέχισε και ο Ιωνικός Νικαίας, ο οποίος επιβλήθηκε με 78-65 του Ικάρου Νέας Σμύρνης.
Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 23ης αγωνιστικής: