"Μπλακ άουτ", ο Εργοτέλης στο 3ο δεκάλεπτο και ήττα στην "Γούβα".

Μαχητικός ο Εργοτέλης στην Γούβα απέναντι στον Πανελευσινιακό, ωστόσο ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο έδωσε προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους, που επιβλήθηκαν με 78-58 των "κιτρινόμαυρων' στην 5η αγωνιστική της Β΄Εθνικής.

Ο Εργοτέλης εδειξε ανταγωνιστικός στο πρωτο μέρος και με "σφιχτή" άμυνα και καλό διάβασμα του παιχνιδιού στην επίθεση διεκδικούσε κάτι κάλο στην Γούβα.

Ωστόσο στην επανάληψη και στο τρίτο δεκάλεπτο, οι ¨κιτρινόμαυροι" άφησαν τον καλό τους εαυτό στα αποδυτήρια και με επι μέρους σκορ 27-13 η ομάδα απο το "Θριάσιο", καταφερε να πάρει πλεονέκτημα στο σκορ, που το διαχειρίστηκε μέχρι το τέλος παρά την προσπάθεια των παικτών του Γιώργου Μακράκη.

Βασιλειάδης, Σκλήβας και Καρακωσταντακης κορυφαίοι σκορερ για τον Εργοτέλη, που δεν είχε Τσερκιζτζόγλου και ο Αβραμίδης απο τον Πανελευσινιακό.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 78-58
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-30 (ημίχ.), 62-43, 78-58
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Φάκαρος

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 21 (2), Μιχαλούτσος, Ηλιάδης Β. 7 (1), Μποχωρίδης 11, Ζούμπος 7, Σπηλιόπουλος 11 (1), Ηλιάδης Η., Μπένος 2, Δούκας, Ντέντα, Γκουαλτιέρι 2, Ματζιώρης 17.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Χασάπης, Σακελλαράκης 4, Καρακωνσταντάκης 8 (2), Βασιλειάδης 13 (1), Πετράκης 7 (2), Σκλήβας 10, Αρναουτάκης 2, Καραλής 6, Κριθινάκης 3 (1), Μάρης, Ξενάκης 5.