Σημαντικο διπλό πέτυχε η ομάδα του Δειλινού, το οποίο πέρασε νικηφόρα μέσα από το “Ρεθυμνο, επικρατώντας του της Ακαδημίας Ρεθύμνου με 62-77 πετυχαίνοντας την "παρθενική" της νίκη στο πρωτάθλημα.
Η ομάδα του Γιώργου Γωνιωτάκη, είχε μόνιμα τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι, προηγούμενη με 32-39 στο ημίχρονο.
Παρά τις προσπάθειες της ομάδας του Ρεθύμνου να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση, το νερό... είχε μπει στο αυλάκι και οι φιλοξενούμενοι έχοντας την ίδια προσέγγιση στο δεύτερο μέρος, κατάφεραν να προχωρήσουν σε μία σπουδαία νίκη που τους φέρνει μαζί με την σημερινη της αντίπαλο σε ένα «τρενάκι» που τοποθετείται κάτω από όσους απασχολούν τη πρωτη θέση προς το παρον.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ 62-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 32-39 (ημ.), 43-57, 62-77
Ακαδημία(Θεοδωρουλάκης): Μπελεφάντης 11(1), Παπαδογιαννάκης 9(1), Τελλίδης 2, Σκεμπής 17(2), Χρυσουλάκης 6(2), Λαγουδάκης 7(1), Χατζηκωνσταντίνου 4, Σταράκης 6(2), Δουλγεράκης
Δειλινό(Γωνιωτάκης): Μπουντούρογλου 7(1), Τζουλάκης, Φασουλάκης 22(1), Γρύλλης 17(5), Ξυλάκης 12(2), Διαλλυνάς 3(1),Κομψέλης 8, Μπουμπάρης 8