Χωρίς ν' αντιμετωπίσει δυσκολίες το Ακρωτήρι πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του. Να σημειωθεί ότι ο αγώνας έγινε στο κλειστό του ΟΦΗ, στο ΒΑΚ, ώστε να μειωθεί η ταλαιπωρία των δυο ομάδων καθώς και το δεύτερο παιχνίδι, θα γίνει στο Ηράκλειο.
Σητειακός-Α.Ο. Ακρωτηρίου 16-77
Δεκάλεπτα: 3-19, 5-41 (ημιχρ.) 10-58, 16-77
ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ (ΚΟΥΠΑΤΣΙΑΡΗΣ): ΤΣΑΝΤΑΚΗΣ 2, ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ, ΛΙΛΙΜΠΑΚΗΣ 2, ΜΑΡΙΔΑΚΗΣ 5, ΚΟΥΝΕΛΑΚΗΣ Ι, ΜΑΝΙΚΑΣ 3, ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 2, ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ 2, ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ, ΚΟΥΝΕΛΑΚΗΣ Α, ΚΑΦΕΣΑΚΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ
ΑΚΡΩΤΗΡΙ (ΑΖΑΣ): ΜΑΓΓΕΛΑΚΗΣ 4, ΠΑΓΩΝΑΚΗΣ 5, ΦΑΣΑΡΑΚΗΣ 6, ΝΕΟΝΑΚΗΣ 10(1), ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ 4, ΠΡΑΚΩΝΑΚΗΣ, ΜΑΥΡΕΛΑΚΗΣ 1, ΦΥΝΤΡΙΛΑΚΗΣ 9, ΚΟΓΧΥΛΑΚΗΣ 4, ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗΣ 16(1), ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ 8, ΚΩΣΤΑΜΠΑΚΗΣ 10