Ευρείας έκτασης νίκη πέτυχε ο Εργοτέλης, καθώς στο πλαίσιο της τρίτης μέρας του τουρνουά “Βασίλης Παδουβάς” , καθώς επιβλήθηκε του Δειλινού με 76-39 και προκρίθηκε στον τελικό του τουρνουά, όπου θα αντιμετωπίσει το Ηράκλειο .
Η ομάδα του Γιάννη Μαρκάκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, παίρνοντας το προβάδισμα από πολύ νωρίς, το οποίο και κράτησε καθ’ όλη τη διάρκεια του, διευρύνοντας το.
Από τον Εργοτέλη δεν αγωνίστηκαν οι Τσερκιτζόγλου, Ξενάκης, ενώ δόθηκε χρόνος συμμετοχής σε νεαρούς αθλητές.
-Το Ηράκλειο, από τη μεριά του, πήρε άνευ αγώνα την αναμέτρηση με την Ακαδημία (20-0) , η οποία δεν κατάφερε να μεταβεί στο γήπεδο και θα είναι ο αυριανός αντίπαλος των "κιτρινόμαυρων", στον τελικό.
Εργοτέλης-Δειλινό 76-39
Δεκάλεπτα: 18-11, 35-21 (ημιχ.), 58-30, 76-39.
Διαιτητές: Μαλαμάς,Καρανικόλα Α.
Εργοτέλης (Γ.Μακράκης): Χασάπης 7 (1), Κριθινάκης 3 (1), Καβαλαράκης 2, Μαρής, Σαμαριτάκης 4, Σακελλαράκης 10, Καρακωσταντάκης 9 (1),Βασιλειάδης 14, Μαρκογιαννάκης, Αρναουτάκης 2, Σκλήβας 7, Καραλής 9 (1), Πετράκης 9(1).
Δειλινό (Γ.Γωνιωτάκης): Παυλίδης, Μπουντούρογλου, Τζουλάκης, Φασουλάκης 2, Γιακουμάκης, Γρύλλης 12 (2), Κομψέλης 16, Διαλυνάς 2, Μπόχτης, Μπορμπίδης, Μπουμπάρης 7.
Μια προσφορά του Γυμναστηρίου :
FLEX Health&Fitness
Λ. Ιωνίας 110
Ηράκλειο Κρήτης
2810322944