Η Εθνική ομάδα Νεανίδων, μετά από σπουδαίο τρίτο δεκάλεπτο,με κορυφαία την Μ.Δανδουλάκη, πήρε τη νίκη με 51-42 επί της δυνατής Λευκορωσίας, στο πλαίσιο των αγώνων κατάταξης για τις θέσεις 9-16 στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U18 (β’κατηγορίας).Τα πλήρη στατιστικά των Τζουγκράκη, Δανδουλάκη.
Τι έκαναν οι Κρητικές.
Η Ηρακλειώτισσα, Μαρία Δανδουλάκη, είχε 36' συμμετοχής, σημείωσε 14πόντους, με 5/11 δίποντα και 4/4 βολές, κυριάρχησε στους...αιθέρες, αφού πήρε 16 ριμπάουντ, έδωσε 1 ασίστ κι έκανε 1 αιφνιδιασμό..
Η Χανιώτισσα Εύη Τζουγκράκη, αγωνίστηκε σήμερα για 28', σημειώνοντας 4 πόντους , με 1/4 δίποντα και 2/2 βολές, ήταν όμως απελπιστικά άστοχη στα τρίποντα στις 5 προσπάθειες που επιχείρησε.Πάλεψε κάτω από τα καλάθι παίρνοντας 3 ριμπάουντ και πραγματοποίησε 4 αιφνιδιασμούς.
Δεκάλεπτα: 10-12, 21-28, 38-32, 51-42
Ελλάδα (Γερεουδάκης): Τζουγκράκη 4, Στεφάνου 2, Κολλάτου 14 (2), Ντάνου 9(1), Δημητριάδου 7, Παπαρδέλα, Γεροστεργίου, Τζιότζιου, Βιντζηλαίου 1, Δανδουλάκη 14(16ρ.).
Λευκορωσία: Ρούκσα, Αντάσικ, Ζελίνσκαγια, Μπρούτσκαγια 2, Ινκίνα 16 (1), Ριμπάλκα 2, Μιασνίκοβα 4, Σούσικ 4, Ουρίνα, Λάπο 6, Μπρίς 8, Καρτσέβσκαγια.
Στον άλλο αγώνα του 7ου Ομίλου: Λουξεμβούργο-Ελβετία (18.00).
Μια προσφορά:
MO club
EΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Κάθε Τρίτη
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου