Εθνική Νεανίδων (U18) | Νίκη με ανατροπή, με σούπερ Δανδουλάκη.

Η Εθνική ομάδα Νεανίδων, μετά από σπουδαίο τρίτο δεκάλεπτο,με κορυφαία την Μ.Δανδουλάκη, πήρε τη νίκη με 51-42 επί της δυνατής Λευκορωσίας, στο πλαίσιο των αγώνων κατάταξης για τις θέσεις 9-16 στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U18 (β’κατηγορίας).Τα πλήρη στατιστικά των Τζουγκράκη, Δανδουλάκη.
Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ελληνική ομάδα ήταν πίσω στο σκορ με 21-28, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο, έκανε την ανατροπή. Με επιμέρους σκορ 17-4 και την Μαρία Δανδουλάκη να φτάνει στο νταμπλ νταμπλ(14π, 16ρ), η Ελλάδα πήρε τα ηνία της αναμέτρησης και έφτασε τελικά στην σπουδαία νίκη.