Στο μέλλον του επενδύει ο Πρωτέας Βούλας, καθώς απέκτησε τον νεαρό, Ορλάντο Μούτσα που αγωνιζόταν στην ΑΕΚ, αφου ήρθε σε συμφωνία με τον ΑΟ Ιεράπετρα, που συνεχίζει να ενισχύει τις βλέψεις και τις ελπίδες των παικτών του για ένα καλύτερο μπασκετικό μέλλον.
Η ανακοίνωση της Κρητικής ομάδας αναφέρει:
"Ο Α.Ο. Ιεράπετρα ανακοινώνει την παραχώρηση με υποσχετική του αθλητή Ορλάντο Μούτσα, στον Πρωτέα Βούλας, με την ομάδα του οποίου θα αγωνιστεί στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.
Αποφασίσαμε να εμπιστευτούμε το μπασκετικό παρόν ενός από τα μεγαλύτερα ταλέντα μας (του οποίου το μέλλον είμαστε σίγουροι ότι θα είναι λαμπρό και σε πολύ υψηλό επίπεδο) στα έμπειρα χέρια του Μάνου Μανουσέλη και των ανθρώπων του συλλόγου του Πρωτέα Βούλας, πιστεύοντας ότι θα είναι το σκαλοπάτι που χρειάζεται για το μεγάλο άλμα.
Ευχόμαστε κάθε αγωνιστική επιτυχία στο νεαρό αθλητή μας και στη νέα του ομάδα".
Μια προσφορά:
MO club
EΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ
Κάθε Τρίτη
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου