Στο μέλλον επενδύει ο ΠΑΟΚ, που απέκτησε και επίσημα (έπειτα απο "ασφυκτικό πρεσινγκ", γνωρίζοντας το ενδιαφέρον πολλών ομάδων), την Ευαγγελία Τζουγκράκη, όπως είχαμε γράψει πρώτοι (πατήστε εδώ).
MO club
EΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Κάθε Τρίτη
Να τονίσουμε οτι το kritikobasket.gr, γνωρίζει όλες τις μεταγραφές και το παρασκήνιο, που εχει γίνει στις Γυναίκες και σε εύλογο χρόνο θα τις αποκαλύψει.
Στην απόκτηση της Ευαγγελίας Τζουγκράκη (1998) προχώρησε ο ΠΑΟΚ.
Αναμφισβήτητα πρόκειται για μία πολύ σημαντική κίνηση, καθώς το νέο μεταγραφικό απόκτημα του «Δικεφάλου» αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά τα τμήματα υποδομής του «Δικεφάλου» και μελλοντικά τη γυναικεία ομάδα.
Ευαγγελία Τζουγκράκη
Προέρχεται από τον Ο.Α. Χανίων όπου το καλοκαίρι του 2014 μεταγράφηκε στο Αρκάδι Ρεθύμνου αγωνιζόμενη στην Α2 Εθνική κατηγορία Νότου.
Θεωρήθηκε η αποκάλυψη του πρωταθλήματος και ήταν η πρώτη σκόρερ στα τρίποντα, ενώ πλασαρίστηκε και στην πρώτη πεντάδα των σκόρερς της διοργάνωσης. Παράλληλα με την ομάδα νεανίδων του Αρκαδίου κατέκτησε την τρίτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Επίσης, αποτελεί αναπόσπαστο μέλος των μικρών εθνικών ομάδων συμμετέχοντας σε δύο πανευρωπαϊκά κορασίδων.
Να σημειωθεί ότι στο Ντέμπρετσεν της Ουγγαρίας ήταν δεύτερη σκόρερ της Εθνικής, ενώ κατετάγη στην πέμπτη θέση στα κλεψίματα του πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου