26ο Πανελλήνιο Κορασίδων | Υπέκυψε απο τον ανώτερο ΠΑΟ o Ηρόδοτος.Φωτορεπορταζ.

Δεν κατάφερε να προβάλει ισχυρή αντίσταση, απέναντι στον ανώτερο Παναθηναϊκό, ο Ηρόδοτος που ηττήθηκε με 76-46 στην Καλαμπάκα στο τελευταίο ματς, της δεύτερης μέρας του 26ου Πανελληνίου Κορασίδων .
Μια προσφορά του Γυμναστηρίου :

FLEX Health&Fitness
Λ. Ιωνίας 110
Ηράκλειο Κρήτης
2810322944

Τα κορίτσια του Σπύρου Καρλάφτη μπήκαν δυνατά στην αρχή και για ένα πεντάλεπτο, βρισκόταν κοντά στο σκορ(10-09 στο 5').

Στην συνέχεια ο ΠΑΟ με σερί 13-5, εκλεισε την πρώτη περίοδο με προβάδισμα 9 πόντων (23-14).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ένα "μπλακ άουτ" της Κρητικής ομάδας, οδήγησε τον ΠΑΟ , σ ένα εκπληκτικό σερι 19-0, κλείνοντας το ημίχρονο με 48-19.

Το δεύτερο μέρος, αποτέλεσε τυπική διαδικασία με το "τριφύλλι" να κατακτά την νίκη με  76-46

ΠΑΟ -Ηρόδοτος  76-46
Δεκάλεπτα: 23-14, 48-19 (ημίχ.), 63-30, 76-46
Διαιτητές: Λιότσιος-Ζιώγας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παναγόπουλος): Κασδαγλή 7, Τσινάσα 1, Στούπα 14, Φρίμα 9(1), Φάρου 13(1), Παπαγεωργοπούλου 9(1), Αναστασίου, Σελούλη 8, Κακούρη, Πράπα 9, Γκαγκανάτσου 2, Φωτοπούλου 4.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Μαλλιαράκη, Μπαλαμούτσου, Γιαλαμά 11, Μαύρακη, Βασίλογλου 2, Δανδουλάκη 12(1), Εχτζάζι, Τζανέτη 7(1), Νίχλου 2, Σαμπροβαλάκη, Λογοθέτη 12.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Αποστόλης Παναγόπουλος, δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα: «Αφήσαμε πίσω μας κάποιες κακές στιγμές του χθεσινού αγώνα. Παίξαμε πολύ καλύτερα και κερδίσαμε άνετα. Ευελπιστούμε να γίνει το ίδιο και στα επόμενα παιχνίδια. Ευχαριστούμε τον κόσμο για την συμπαράσταση».