26ο Πανελλήνιο Κορασίδων | Στην 6η θέση ο Ηρόδοτος.

Στην τελευταία αγωνιστική με τον Έσπερο, στο 26ο Πανελλήνιο Κορασίδων στην Καλαμπάκα, ο Ηρόδοτος αν και προηγήθηκε για τριάντα λεπτά, εχοντας κορυφαία την Δανδουλάκη, στην τελευταία περίοδο ο Έσπερος με σερί 5-17,  κατάφερε την να ανατροπη και την νίκη.
Μια προσφορά του Γυμναστηρίου :

FLEX Health&Fitness
Λ. Ιωνίας 110
Ηράκλειο Κρήτης
2810322944

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Έσπερος Πάτρας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο 26ο Πανελλήνιο Κορασίδων και κατέκτησε την πέμπτη θέση καθώς επικράτησε με 45-51 του Ηροδότου.

Οι νικήτριες κατάφεραν με σερί 5-17 στο τελευταίο δεκάλεπτο να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ.

Ηρόδοτος-Έσπερος Π.   45-51
Δεκάλεπτα: 9-4, 28-16, 40-34, 45-51
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Μαριτσούδης

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Γιαλαμά 8(1), Μαύρακη, Βασίλογλου, Δανδουλάκη 19(1), Εχτζάζι, Τζανέτη 2, Νίχλου 8(2), Σαμπροβαλάκη, Λογοθέτη 8.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ(Μπαζίνας): Αναγνωπούλου 12(1), Ψυρρή 11(1), Νάτσκου 9, Αζναουρίδη 6, Τσιακμά 4(1), Τραγουστή, Αργυροπούλου, Λανταβού 9.

Ευχαριστημένος από την κατάληξη του αγώνα εμφανίστηκε ο προπονητής του Εσπέρου Πάτρας. Ο Γιάννης Μπαζινάς δήλωσε:

«Συγχαρητήρια στα κορίτσια αφού κατάφεραν έστω και στο τελευταίο παιχνίδι να πετύχουν τη νίκη που ήθελαν. Είχαμε ψυχή και πάθος και καταφέραμε στο τέλος του αγώνα να περάσουμε μπροστά και να επικρατήσουμε δίκαια».