Ανδρών ΕΚΑΣΚ | Το θρίλερ είχε νικητή την Πεδιάδα.

Στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΚ, Πεδιάδα ΑΟΧ και Αναγέννηση, προσέφεραν ένα άκρως απολαυστικό ματς-θρίλερ, στο τέλος του οποίου, αυτοί που "χαμογέλασαν" ήταν οι γηπεδούχοι με 52-45.

Αρχικά, προηγήθηκε η "αυτοκτονία" των παικτών του Μ.Καλαϊτζακη,, οι οποίοι δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν την "γραμμή της φιλανθρωπίας" έχοντας 6 εύστοχες στις 29 βολές, ενώ παράλληλα δεν άντεξαν στην επίθεση που εξαπέλυσαν οι γηπεδούχοι στην τρίτη περίοδο, που με επι μέρους σκορ 18-08, έχτισαν την διαφορά της νίκης και παρά την αντεπίθεση των φιλοξενούμενων στην τελευταία περίοδο, πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη.

ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΑ  : 52 - 45
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-10, 22-23 (ΗΜΙΧ.), 40-31, 52-45

ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ (ΚΑΝΑΚΗΣ): ΘΕΟΛΟΓΙΤΗΣ, ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ 9 (3), ΑΛΜΠΑΝΤΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΗΣ 4, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 24 (1), ΛΥΔΑΚΗΣ, ΔΡΑΓΑΚΗΣ 5 (1), ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ 2, ΡΕΝΤΟΥΜΗΣ 2, ΜΑΝΟΥΡΑΣ 2, ΣΑΠΟΥΤΧΑΚΗΣ 4, ΦΟΥΤΖΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΑ (ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ): ΤΣΙΛΙ, ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ, ΜΕΣΣΑΝΑΚΗΣ 1, ΜΑΡΓΕΛΑΚΗΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ , ΜΑΚΡΑΚΗΣ 2, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 6 (1), ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΔΗΣ 3 (1), ΣΟΛΑΚΗΣ, ΧΕΛΙΔΟΝΗΣ 22 (6), ΜΑΓΚΟΥΦΗΣ 6, ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 5