Γ΄Εθνική | Λύγισε στα Πατήσια ο Εργοτέλης.

Μετά από δύο σερί νίκες ο Εργοτέλης, υπέστη την Κυριακή (26/10) το απόγευμα την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής χάνοντας με 67-61 από τον Σπόρτιγκ, στα Πατήσια, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Μακράκη,  έπαιξε απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες και έδρες της της κατηγορίας και μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ και αν και  πάλεψε το ματς, στην τελευταία περίοδο, έπαθε "μπλακ άουτ", καθώς οι γηπεδούχοι, δικαιολόγησαν το τίτλο της σκληρής έδρας που διαθέτουν και με ένα σερί 23-14, πήραν την νίκη με 67-61.

Σπόρτιγκ-Εργοτέλης  67-61
Δεκάλεπτα: 14-17, 29-30 (ημίχ.), 44-47, 67-61.
Διαιτητές: Σπυρόπουλος - Φάκαρος.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Παπαδάτος): Συμεόπουλος 3 (1), Ηλιάδης, Βαθρακοκοίλης 21 (2), Μπαλαμπάνης 6, Πασπαλάς 2, Χαρακτινός 6 (2), Πρόγκας, Πλουτέτσκι 13 (1), Φιλιππόπουλος 16, Τσαπρούνης.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 11, Καρακωνσταντάκης 6 (2), Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 13 (1), Χαρωνίτης, Σακελλαράκης 9, Σκαρλάτος, Βασιλειάδης 5, Αρναουτάκης 2, Μπουμπάρης, Καραλής 15 (2).