Ανδρών ΕΚΑΣΚ | Εμφατική νίκη για τον Χάνδακα.

Την εμφατική του, για ανανεωμένη ομάδα, πορεία συνεχίζει το σύνολο του Γιάννη Κόκκινου, που μετά την Ιεράπετρα, νίκησε και το Δειλινό που θεωρείται εκ των βασικών φαβορί του τίτλου με 69-56, στο κλειστό του Λίντο σήμερα το απόγευμα (26/10).

Οι παίκτες του Κόκκινου, πήραν άλλο ένα πολύτιμο αποτέλεσμα απέναντι στον σπουδαίο αντίπαλο τους, με 69-56, επισπεύδοντας τις... διαδικασίες για είσοδό τους στην τετράδα, και η νίκη αυτή, μάλιστα, ήρθε σχετικά εύκολα, καθώς οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν αποφασισμένοι και ήδη απο το δεύτερο δεκάλεπτο με το τέλος του ημιχρόνου, απέκτησαν διψήφια διαφορά πόντων (44-30),  και η διατήρηση του προβαδίσματος δεν αποτέλεσε δύσκολη υπόθεση, κι έτσι η ομάδα του Χάνδακα,  έχει πραγματοποιήσει ένα υπέροχο ξεκίνημα, χάρη στο "δύο στα δύο" που έκαναν στο ματς αυτό.

Γ.Σ. Χάνδακας - Α.Ο. Δειλινό 69-56
Δεκάλεπτα: 25-20, 44-30(ημ.), 57-40, 69-56

Γ.Σ. Χάνδακας(Κόκκινος): Παπαδάκης 8, Βαλαμούτσουνος 6, Μεταξωτός 6, Παντερής 15(1), Μυλωνάς 13(3), Σηφάκης 9, Βισκαδουράκης Γιάννης 9, Νίκας 3
Α.Ο. Δειλινό(Κουμιανάκης): Χριστοδουλάκης, Κωτούλας 19(4)(11ρ.), Φασουλάκης 10, Παπαδογιαννάκης 6, Συντιχάκης 3, Μπουντούρογλου 7, Σταθάκης 4, Μπόχτης 3, Βισκαδουράκης Γιώργος, Μουδάτσος 4