Υποδομές-Εφήβων | Αγχωτική νίκη για τον Κύδων.

Ύστερα από ένα ιδιαίτερα αμφίρροπο παιχνίδι, ο Κύδων του Λ.Θεοδωράκη,υπέταξε στον Κλαδισσό την αξιόμαχη ομάδα της Αναγέννησης Αρκαλοχωρίου με 64-60, σημειώνοντας την νίκη του, στην (και προτελευταία), στροφή της τελικής φάσης του πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΚΑΣΚ.

Στα αξιοσημείωτα η απουσία προπονητή από τον πάγκο της Αναγέννησης (ήταν στην κερκίδα , λόγω τιμωρίας του Μ.Καλαϊτζάκη, ενώ οι Αρκαλοχωρίτες επισημαίνουν ότι οι διαιτητές εξάντλησαν όλη την αυστηρότητά τους στην τεχνική ποινή του Κριθινάκη στα τελευταία λεπτά.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο δεκάλεπτο και στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με 7 πόντους μπροστά.(29-22)/
Στην επανάληψη ο Κύδων αντέδρασε, ροκάνισε την διαφορά και έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο, υπολειπόμενος ένα πόντο (48-49).
Το τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη.

ΚΥΔΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α.  64-60
Τα δεκάλεπτα: 12-12,22-29 (ημίχ.), 48-49, 64-60

ΚΥΔΩΝ (Ελ. Θεοδωράκης): Γουρνιεζάκης, Σταμούλος 13, Σκανδάλης 4, Κουτρούλης, Ζανιδάκης 19 (1), Πετράκης, Μαστοράκης 2, Κολιακουδάκης 5 (1), Αλεξίεβ 2, Ξυλάκης 11 (3), Χολέβας 8, Κουνδουράκης.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. (Ν.Κριθινάκης): Μαυρίκος 13(3),Κριθινάκης 11,Μεσσανάκης, Κανιαδάκης 10, Καλογεράκης 15(1), Μαραγκάκης 2, Κοκολάκης 9, Βαρδάκης, Χριστάκης.