Γ΄Εθνική | Ήττα με 78-87 στην Μυτιλήνη για τον Εργοτέλη.

Δεν μπόρεσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα στην Μυτιλήνη ο Εργοτέλης, πληρώνοντας το κακό 1ο ημίχρονο  γνωρίζοντας την ήττα με 87-78 από τον Παπάδο Γέρας, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου νότου της Γ' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο αποφασισμένοι στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να κερδίσουν κατά κράτος το πρώτο δεκάλεπτο. Το ίδιο συνέβη και στην επιστροφή από τα αποδυτήρια (3ο δεκάλεπτο: 22-6).

Εκεί ήταν που την «πάτησαν» και οι φιλοξενούμενοι αφού όσο και αν προσπάθησαν στις επόμενες περιόδους δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι.

Έτσι οι μυτιληνιοί ξεκίνησαν θετικά και το δεύτερο γύρο (πανηγύρισαν και στο Λίντο στην πρώτη αγωνιστή) και εκτός από βαθμολογική ικανοποίηση έκαναν το βήμα για να επιστρέψει η ηρεμία στο στρατόπεδο της ομάδας.

Διαιτητές: Τσαρουχά, Πολυχρόνης.

Τα δεκάλεπτα: 18-12, 45-29 (ημίχ.), 67-49, 87-78.

ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Καράμβαλης): Κακαγιάννης 2, Σαρίμπαλης 2, Δημητρίου 24 (1), Τσολάκης 23 (2), Ζεστός 17 (1), Μπουμπουλέντας 1, Πάντσιος 7 (1), Ψημίτης 2, Κουνούπης 9.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Χαλκιαδάκης, Ξενάκης 7, Γρύλλος 5 (1), Σκάνδαλος Χ. 26 (1), Καραλής 12, Φλιάτης 12 (1), Βαρνάβας 11, Σταθάκης, Τσαμπάς 5.