Στην παράταση λύγισε ο Ηρόδοτος.

Στην παράταση λύγισε ο Ηρόδοτος κόντρα στη Νίκη Αμαρουσίου γνωρίζοντας την ήττα με 79-70 (63-63 κ.α.) στο πλαίσιο της 21ης προτελευταίας αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής....

Οι παίκτες του Ηροδότου πιστοποίησαν για άλλη μία φορά ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση και συνεχίζουν να παλεύουν όλα τα ματς ανεξάρτητα που η ομάδα έχει υποβιβαστεί στο τοπικό. Οι Αλικαρνασσώτες έβλεπαν την πλάτη των αντιπάλων τους σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ενώ βρέθηκαν να χάνουν και με 12 πόντους, αλλά δεν τα παράτησαν. Ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση στο τελευταίο δεκάλεπτο και έστειλαν το ματς στην παράταση χάρη σε δύο βολές του Αρβανίτη. Εκεί οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και έφτασαν σχετικά άνετα στη νίκη.

Διαιτητές: Χαϊνά, Χουγιαζός.
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 36-29, 56-44, 63-63 (κ.α.), 79-70.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χατζής - Ραχωβίτσας): αμπρόπουλος 4, Κακαβάς, Γιαννάκης 8 (2), Γαπκιάδης 12, Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 9 (1), Γιαουρτόγλου 14 (3), Τάσιος 9 (3), Ευαγγελίτσης 4, Τσέκενης 5 (1), Γιατράκος, Χαραλαμπάκης 12 (2).
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Κόκκινος): Σταθάκης Δ. 6, Μαϊστρέλλης Β. 12 (2), Παπαδογιαννάκης 6 (1), Αρβανίτης 29 (6), Μαυρόπουλος 1, Οικονόμου 4, Κολοβός 5 (1), Μηλαθιανάκης 7.