Πάλεψε το "μισό παιχνίδι" ο ΟΦΗ κόντρα στην ΑΕΚ (82-71).

Για παραπάνω από ενα ημίχρονο η ομάδα του Κ.Χουγκάζ ήταν ανταγωνιστική,  και διεκδικούσε την νίκη απέναντι  στην ΑΕΚ στο Κλειστό της Ζοφριάς για την 23η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας του μπάσκετ, αλλά το καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο  λύγισε τον ΟΦΗ  που έχασε στο τέλος το ματς με 82-71.Δείτε βίντεο του αγώνα...
Αντιγράφουμε απο το επίσημο site του ΟΦΗ.
Ο ΟΦΗ ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και παρά τον τραυματισμό και την αποχώρηση από το ματς του Τουντζιαράκη στο 5΄ με χτύπημα στον δεξί ώμο το συγκρότημα του Κρίς Χουγκάζ βρέθηκε να προηγείται με 26-24 στην λήξη του πρώτου δεκάλεπτου.
Η καλή παρουσία του ΟΦΗ συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο  και με πρωταγωνιστές τους  Παναγάκη, Λιούις και Κατιάκο να κλείνει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με 42-41.
Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για την  ομάδα μας, αφου έχασε την συγκέντρωσή της και  δεν βρήκε λύσεις στην επίθεση πετυχαίνοντας 5 μόλις πόντους σε οκτώ λεπτά με αποτέλεσμα η ΑΕΚ να πάρει μια διαφορά 11 πόντων στο 29΄ με επιμέρους σκορ 20-5 και να προηγηθεί με 53-64.
Κάπου εκεί τελείωσε και το ματς για την  ομάδα μας παρά την αντίδραση που έιχαν να συντηρείται  η διαφορά και να παίρνει στο τέλος τη νίκη η ΑΕΚ  με 82-71.
ΑΕΚ – ΟΦΗ 82-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-26, 41-42, 64-53, 82-71
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Κοτσιμπός-Ξάνθος
ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Νοέας, Βασιλόπουλος 26 (1), Τζόλος 3 (1), Κούρτης 3 (1), Σιαμανδούρας 4, Μάντζαρης 16 (2), Σκλάβος 20 (2τρ., 10ρ.), Δέσπος 4 (8ρ.), Φαλέκας 6.

ΟΦΗ (Χουγκάζ): Τσερκιτσόγλου, Κερασοβίτης 8 (2), Λιούις 11, Ορφανός 2, Παπανικολάου, Σιζόπουλος 6, Παναγάκης 17 (2), Καραδολάμης 3 (1), Μπαλάφας 4, Τουντζιαράκης 7, Κατιάκος 13 (3).