Α2 γυναικών | Ποδαρικό με το αριστερό για το Αρκάδι.

Η αυγή του 2011 βρήκε την ομάδα του Αρκαδίου με νεο προπονητή τον Νίκο Τσαγκαράκη.
Ποδαρικό καλό δεν έκανε, αφού η πολυπόθητη νίκη δεν ήρθε ακόμα.σε ένα κρίσιμο παιχνίδι για την παραμονή της στην κατηγορία, το Αρκάδι δεν τα κατάφερε στο κλειστό των Ροϊτικών, όπου πραγματοποιήθηκε το ντέρμπι ουραγών, και ηττήθηκε από την ΕΑ Παραλίας  με 63-59.
Το παιχνίδι ήταν αρκετά σκληρό, καθώς στο 7ο μόλις λεπτό τραυματίστηκε η Ελίνα Μπουγιούκου των γηπεδούχων, με αποτελέσμα να της γίνουν 4  ράμματα στο μάτι, ενώ σε όλο το δεύτερο ημίχρονο έπαιξε με μπαταρισμένο το κεφάλι. Παράλληλα, τρια λεπτά πριν την λήξη του τρίτου δεκάλεπτου, αποβλήθηκε ο Κώστας Χουντής από τον πάγκο των γηπεδούχων.
ΕΑ Παραλία - Αρκάδι Ρεθυμ. 63-59
Διαιτητές: Κούτρος - Νάστος.
Τα δεκάλεπτα: 19-7, 30-24, 45-39, 63-59.
ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑ (Κωστόπουλος - Χουντής): Μπουγιούκου 10 (1), Κατρούτσου 18 (1), Οκτάρα 9 (3), Δερμάτη 1, Μοσχοπούλου 19 (3), Γιαννοπούλου 6 (2), Μαυρομάτη, Νικολάου, Πανίτσα, Κωνσταντινάκου, Μπρακατσέλου.
ΑΡΚΑΔΙ (Τσαγκαράκης): Χλιαουτάκη 3, Κούγια, Λεντζάκη, Ζαχαράκη, Λαμπιθιανάκη 7, Κουντούρη, Καλυβιανάκη 5, Φοβάκη 15, Γαλητσιάνου 24 (4), Ακρίβου 5, Πολοπετράκη.