Με μεγάλο κερδισμένο στο ντέρμπι κορυφής τον Ανδρογέα συνεχίστηκε η 11η αγωνιστική.Συνωστισμός στην κορυφή !!!!
Φαίνεται πως η αλλαγή τεχνικής ηγεσίας στον Ανδρογέα, τον ωφέλησε και αγωνιστικά, καθώς επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής στις Μελέσσες επί του Φιλαθλητικού.
-Ο Ηρόδοτος επικράτησε επί της Ακαδημίας Ρεθύμνου,
Η κορυφή πήρε φωτιά καθώς (αναμένεται και η νίκη του Κύδωνα επί της Μεσαράς), 4 ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή και βγήκαν τα κομπιουτεράκια !!!!
- Στο β΄όμιλο, το Λασηθιώτικο ντέρμπι είχε γεραπετρίτικο χρώμα, καθώς ο Σητειακός δεν πρόβαλε ιδιαίτερη αντίσταση, για το συγκρότημα του Μ.Γαιτανάκη
Αναγέννηση και Δειλινό επικράτησαν επί Λιβυκού και Χάνδακα αντίστοιχα..
Τα αποτελέσματα:
Α' όμιλος
Φιλαθλητικός-Ανδρογέας 64-69
Ηρόδοτος-Ακ. Ρεθύμνου 86-62
Κύδων - Μεσσαρά Κυριακή 30-1-11 στις 18.00-Κλαδισός.
Β' όμιλος
Αναγέννηση-Λιβυκός 96-53
Σητειακός-Ιεράπετρα 38-66
Χάνδακας-Δειλινό 36-68
Ρεπό :Χερρονάσιος.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Τα φύλλα αγώνα:
ΧΑΝΔΑΚΑΣ-ΔΕΙΛΙΝΟ 36 - 68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 09 - 14 08 - 17 6 - 17 13 - 20
ΧΑΝΔΑΚΑΣ ( ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Π ) ΜΑΜΑΚΑΣ 3 ,ΛΥΚΑΚΗΣ Μ , ΜΑΡΚΙΝ Β , ΒΑΛΑΣΑΜΑΚΑΣ Α , ΦΑΛΕΛΑΚΗΣ Κ 7(1) , ΤΖΙΜΑΣ Δ10 , ΜΗΤΣΗΣ Σ 2 , ΠΙΤΣΟΣ Γ 2 , ΧΕΛΙΔΟΝΗΣ Ν 2 , ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Κ 10.
ΔΕΙΛΙΝΟ ( ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ ) ΣΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗς Κ 7 , ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Σ 11 (1) ,ΑΓΓΟΝΑΣ Γ 2 , ΤΕΡΖΑΚΗΣ Α 19 , ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟς Δ 18 (2) , ΠΡΑΣΣΑΣ Α 3 ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Μ 17.
Φιλαθλητικός - Ανδρογέας 64-69
Φιλαθλητικός (Πινακουλάκης Α.) : Φασουλάκης 8, Κουμιανάκης 10 (2), Παπασταματάκης, Μυλωνάκης 10 (2), Σιαφαρίκας, Οικονόμου 15, Χισκάκης 13, Βαρνάβας 8, Νησωτάκης, Καμπουράκης
Ανδρογέας (Πετεινός Γ.) : Χωματάς 5 (1), Χαριτάκης, Αρβανίτης 26 (4), Αγγελιδάκης 10 (2), Αλμπαντάκης 3 (1), Νταμπανιάν, Ζήσιος 10, Παγωνίδης 2, Μηλαθιανάκης 13
Ηρόδοτος - Ακ. Ρεθύμνου 86-62
Ηρόδοτος (Κόκκινος Γ.) : Νίχλος 13 (3), Μαϊστρέλης 9 (1), Μαϊστρέλης Β. 20 (5), Αναστασάκης 4 (1), Χαραλαμπάκης 2, Κούκιαλι 5, Φραγκιαδάκης 4, Παπαδάκης 4, Βακιντής 5 (1), Αποστολίδης 20 (2)
Ακ. Ρεθύμνου (Σταθόπουλος Γ.) : Παπαθανασίου 2, Χρυσουλάκης 31, Σταμούλης 10 (1), Νταλιάνης 4, Σταυρουλάκης 4, Κατσαβίδης 2, Ιερωνυμάκης 7, Κούδας 2.
Αναγέννηση - Λιβυκός 96-53
Αναγέννηση (Μαραγκάκης Μ) : Χανιαλάκης 4, Κριθινάκης 2, Ψαθάκης 3 (1), Γιαβρίδης 17 (1), Κοκκιάδης 2, Μαραγκάκης 13 (1), Τζάνης 12, Σηφάκης 17 (2), Γιακουμάκης 6, Αλαγιάννης 8, Τσεμπεκόπουλος 3, Χάτζης 9.
Λιβυκός (Σφυράκης Β) : Φτυλάκης 10, Τσιρίδης 2, Ζωφοριανάκης 12 (1), Μιχελάκης 4, Χατζάκης, Βαρθάλης 3, Σφυράκης Β., Ρεμουντάκης 22.
Σητειακός - Ιεράπετρα 38-66
Σητειακός (Καρκανάκης Σ.) : Παπαδάκης 4, Μαστοράκης 3, Δράκος, Κοκολάκης, Αρβανίτης, Ρουστέμι 11 (2), Λύμπουρας, Στεφανάκης 12, Μάμαλης 4, Τουλουπάκης 4
Ιεράπετρα (Γαϊτανάκης Μ.) : Κορνιωτάκης 4, Νατσίδης 3, Παπαδάκης, Μάλιαρης 7, Κοροβέσης 1, Ανδρουλάκης 4, Κολοβός, Λαγουδάκης 4, Μαντζαράκης 11 (3), Στρατάκης 29 (1), Γιαννακουδάκης 3 (1)
Φαίνεται πως η αλλαγή τεχνικής ηγεσίας στον Ανδρογέα, τον ωφέλησε και αγωνιστικά, καθώς επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής στις Μελέσσες επί του Φιλαθλητικού.
-Ο Ηρόδοτος επικράτησε επί της Ακαδημίας Ρεθύμνου,
Η κορυφή πήρε φωτιά καθώς (αναμένεται και η νίκη του Κύδωνα επί της Μεσαράς), 4 ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή και βγήκαν τα κομπιουτεράκια !!!!
- Στο β΄όμιλο, το Λασηθιώτικο ντέρμπι είχε γεραπετρίτικο χρώμα, καθώς ο Σητειακός δεν πρόβαλε ιδιαίτερη αντίσταση, για το συγκρότημα του Μ.Γαιτανάκη
Αναγέννηση και Δειλινό επικράτησαν επί Λιβυκού και Χάνδακα αντίστοιχα..
Τα αποτελέσματα:
Α' όμιλος
Φιλαθλητικός-Ανδρογέας 64-69
Ηρόδοτος-Ακ. Ρεθύμνου 86-62
Κύδων - Μεσσαρά Κυριακή 30-1-11 στις 18.00-Κλαδισός.
Β' όμιλος
Αναγέννηση-Λιβυκός 96-53
Σητειακός-Ιεράπετρα 38-66
Χάνδακας-Δειλινό 36-68
Ρεπό :Χερρονάσιος.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Τα φύλλα αγώνα:
ΧΑΝΔΑΚΑΣ-ΔΕΙΛΙΝΟ 36 - 68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 09 - 14 08 - 17 6 - 17 13 - 20
ΧΑΝΔΑΚΑΣ ( ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Π ) ΜΑΜΑΚΑΣ 3 ,ΛΥΚΑΚΗΣ Μ , ΜΑΡΚΙΝ Β , ΒΑΛΑΣΑΜΑΚΑΣ Α , ΦΑΛΕΛΑΚΗΣ Κ 7(1) , ΤΖΙΜΑΣ Δ10 , ΜΗΤΣΗΣ Σ 2 , ΠΙΤΣΟΣ Γ 2 , ΧΕΛΙΔΟΝΗΣ Ν 2 , ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ Κ 10.
ΔΕΙΛΙΝΟ ( ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ ) ΣΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗς Κ 7 , ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Σ 11 (1) ,ΑΓΓΟΝΑΣ Γ 2 , ΤΕΡΖΑΚΗΣ Α 19 , ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟς Δ 18 (2) , ΠΡΑΣΣΑΣ Α 3 ,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Μ 17.
Φιλαθλητικός - Ανδρογέας 64-69
Φιλαθλητικός (Πινακουλάκης Α.) : Φασουλάκης 8, Κουμιανάκης 10 (2), Παπασταματάκης, Μυλωνάκης 10 (2), Σιαφαρίκας, Οικονόμου 15, Χισκάκης 13, Βαρνάβας 8, Νησωτάκης, Καμπουράκης
Ανδρογέας (Πετεινός Γ.) : Χωματάς 5 (1), Χαριτάκης, Αρβανίτης 26 (4), Αγγελιδάκης 10 (2), Αλμπαντάκης 3 (1), Νταμπανιάν, Ζήσιος 10, Παγωνίδης 2, Μηλαθιανάκης 13
Ηρόδοτος - Ακ. Ρεθύμνου 86-62
Ηρόδοτος (Κόκκινος Γ.) : Νίχλος 13 (3), Μαϊστρέλης 9 (1), Μαϊστρέλης Β. 20 (5), Αναστασάκης 4 (1), Χαραλαμπάκης 2, Κούκιαλι 5, Φραγκιαδάκης 4, Παπαδάκης 4, Βακιντής 5 (1), Αποστολίδης 20 (2)
Ακ. Ρεθύμνου (Σταθόπουλος Γ.) : Παπαθανασίου 2, Χρυσουλάκης 31, Σταμούλης 10 (1), Νταλιάνης 4, Σταυρουλάκης 4, Κατσαβίδης 2, Ιερωνυμάκης 7, Κούδας 2.
Αναγέννηση - Λιβυκός 96-53
Αναγέννηση (Μαραγκάκης Μ) : Χανιαλάκης 4, Κριθινάκης 2, Ψαθάκης 3 (1), Γιαβρίδης 17 (1), Κοκκιάδης 2, Μαραγκάκης 13 (1), Τζάνης 12, Σηφάκης 17 (2), Γιακουμάκης 6, Αλαγιάννης 8, Τσεμπεκόπουλος 3, Χάτζης 9.
Λιβυκός (Σφυράκης Β) : Φτυλάκης 10, Τσιρίδης 2, Ζωφοριανάκης 12 (1), Μιχελάκης 4, Χατζάκης, Βαρθάλης 3, Σφυράκης Β., Ρεμουντάκης 22.
Σητειακός - Ιεράπετρα 38-66
Σητειακός (Καρκανάκης Σ.) : Παπαδάκης 4, Μαστοράκης 3, Δράκος, Κοκολάκης, Αρβανίτης, Ρουστέμι 11 (2), Λύμπουρας, Στεφανάκης 12, Μάμαλης 4, Τουλουπάκης 4
Ιεράπετρα (Γαϊτανάκης Μ.) : Κορνιωτάκης 4, Νατσίδης 3, Παπαδάκης, Μάλιαρης 7, Κοροβέσης 1, Ανδρουλάκης 4, Κολοβός, Λαγουδάκης 4, Μαντζαράκης 11 (3), Στρατάκης 29 (1), Γιαννακουδάκης 3 (1)
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου