Ανδρών-ΕΚΑΣΚ | Το Δειλινό την ανατροπή και τη νίκη.

Συγκάτοικο στο ρετιρέ αναμένεται να αποκτήσει η Ιεράπετρα.
(περισσότερες φωτο πιο κάτω)
Στην πρεμιέρα του β΄γύρου το Δειλινό, σε ένα κακό παιχνίδι,έκανε την ανατροπή κι ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ, στα τελευταία 4 λεπτά, κατάφερε με τρίποντα των Αγκονα-Δοκιμάκη να περάσει μπροστά και να πάρει την μεγάλη νίκη.Να σημειωθεί οτι οι παίκτες του Μαυρόπουλου έχαναν στο ημίχρονο με 28-20 όπως και στο Αρκαλοχώρι πριν δυο αγωνιστικές (27-20), αλλά τελικά γύρισαν τον αγώνα.Από την άλλη η Ιεράπετρα έχει το πλεονέκτημα, καθώς στον πρώτο γύρο είχε κερδίσει με 11π. διαφορά(64-53).

-Στους υπόλοιπους αγώνες η Αναγέννηση, πιστοποιώντας την άνοδό της πέρασε  "σίφουνας" στο Λίντο, αφού κέρδισε το(πλήρη αυτή τη φορά) Χάνδακα με 51-66.Οι παίκτες του Μ.Μαραγκάκη, είχαν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο (15-44) και πρώτο δεκάλεπτο (06-24) !!!.Στη συνέχεια "άφησαν το πόδι από το γκάζι", ανέβηκαν κι οι γηπεδούχοι που περιόρισαν το σκορ.
-Στην Χερόνησσο το συγκρότημα του Στέλιου Καρκανάκη με εξαιρετικό β΄δεκάλεπτο πήραν μια σπουδαία νίκη ,απέναντι στο ελλειπή Χερονάσιο.
-Τέλος στον εξ αναβολής αγώνα του α΄ομίλου ο Αν.Πινακουλάκης, ξεκούραστε Βαρνάβα και έδωσε την ευκαιρία σε μερικούς παίκτες που δεν έιχαν πα΄ρει πού χρόνο συμμετοχής να παίξουν στην Μεσσαρά και να κερδίσουν τους αξιόμαχους γηπεδούχους.
Την Δευτέρα  στις 17.30 στο Λίντο,θα πραγματοποιηθεί το 2ο εξ αναβολής παιχνίδι μεταξύ Δειλινού και Σητειακού

7.Λιβυκός                   1-5   343-465     7

Οι ομάδες με * έχουν ενα αγώνα λιγότερο.Σητειακός και Λιβυκός περιμένουν απόφαση ΕΚΑΣΚ για το μεταξύ τους παιχνίδι.