ΌΦΗ | Αυτόχειρας ο ΟΦΗ στην Αρναία !Εχασε στο Στρατώνιμε 85-90 !!

Πικρή ήττα για τον ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά ενω είχε το προβάδισμα στο σκορ.Αντιγράφομε απο το επίσημο σαιτ της ομάδας .

Δεν του πάει φαίνεται η Βόρειος  Ελλάδα του ΟΦΗ.Μετά από την ήττα από την Φλόγα (με κακή απόδοση), αυτή τη φορά αυτοκτόνησε καθώς είχε το προβάδισμα στο σκορ, στο τρίτο δεκάλεπτο με +8 (63-71), ενώ τέσσερα λεπτά πριν λήξη το παιχνίδι ήταν  με +11 (69-80).Από εκείνο το σημείο η έλλειψη συγκέντρωσης  και οι κακές επιλογές στην επίθεση έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να πλησιάσουν και ένα λεπτό πριν το τέλος, αν και βρέθηκε με +4, κατάφερε και το έχασε.
Στις δηλώσεις του ο τεχνικός της ομάδας μας Β.Βλάχος  είχε καταπιεί "φαρμάκι".Μας μονολογούσε λέγοντας: "Τι να πω. Αυτοκτονήσαμε.Καταφέραμε και σημειώσαμε 85 πόντους εκτός έδρας και χάσαμε το παιχνίδι δεχόμενοι 90 !!!.Ήμασταν τραγικοί .Στο τελευταίο λεπτό αν και ήμασταν +4 μπροστά χάθηκε η αυτοσυγκέντρωση, κάναμε "τραβηγμένα" σουτ και το πληρώσαμε. Το Στρατώνι πρόκειται για μια καλή ομάδα, αλλά έπρεπε να είχαμε φύγει νικητές.Από Τρίτη θα δώσουμε βάρος στην άμυνα άμυνα. Πρώτα θα μάθομε να σκεφτόμαστε την άμυνα και μετά  την επίθεση.
Για την συνέχεια του πρωταθλήματος ο προπονητής του ΟΦΗ  ήταν αισιόδοξος: "Συγκριτικά ΄με τις ομάδες της κορυφής, έχομε βγάλει το πιο δύσκολο πρόγραμμα.Ακολουθούν δυο παιχνίδια, που σκοπός μας είναι δυο νίκες και μόνο.Αλλά για αυτά έχομε καιρό.Πρώτο λόγο για εμάς θα έχει η βελτίωση στην άμυνα".

Τα δεκάλεπτα : 23-25, 42-47, 63-71, 90-85

Στρατώνι : Τίλλ 2, Κουτουρατζόγλου 5 (1), Κοκολίός 9 (1), Παρίτσης 6, Ντισλής 15 (1), Κιγμέτογλου 12 , Νουκάρης 14 (2), Νταράκης 12, Δασκαλόπουλος 15 .

ΟΦΗ : Μπάρδας 17 (1), Ματενίδης 3 (1), Ξενάκης 12 (2), Τσακιρίδης 8 (1), Καραδολάμης 11 (3), Παναγάκης 10 (1), Ψάλτου, Μπαλάφας 4, Σκαμνάκης, Σουφλιάς 12, Μούρτος 8 (2).