Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στο 15ο Εργασιακού πρωτάθληματος καλαθοσφαίρισης

Ανακατατάξεις στη βαθμολογία είχαμε και στους δύο ομίλους μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής του 15ου Εργασιακού Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο ΔΑΟΡ, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, υπό την αιγίδα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Ρεθύμνου. Χορηγός των νερών που προσφέρονται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία είναι η εταιρία ZARO'S. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Οι Ελεύθεροι Επαγγελματίες οδηγούν πλέον την κούρσα στον Α’ όμιλο μετά την ήττα του πτυχιούχων Φυσικής Αγωγής από το ισχυρό φέτος Υπουργείο Εσωτερικών. Στο Β’ Όμιλο η ομάδα του Haagen Dazs, κερδίζοντας το Δήμο Λάμπης «Εκμεκ», τον έπιασε στην κορυφή μαζί με τους Επιχειρηματίες που, ελέω απουσιών, γνώρισαν την ήττα από τους εξαιρετικούς Κατασκευαστές.
Χορηγός των  νερών που προσφέρoνται στις ομάδες, στη γραμματεία και στη διαιτησία  είναι η εταιρία ZARO'S. Αναλυτικά τα αποτελέσματα.
A’ΟΜΙΛΟΣ
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ -ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 67-60
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ:(ΣΙΒΑΡΟΠΟΥΛΟΣ): Λαδακης 40(4), Βεργανελακης 4, Σφακιανακης 5, Κουδας 18,Λαμπρινος,Αντωνογιαννακης,Τσαιρης,Σιβαροπουλος,Κυριακακης
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL(ΤΡΑΝΤΑΛΙΔΗΣ):Τζενεβρακης 12,Τρανταλιδης 2,
Παρταλιος 2,Παπαδογιαννακης 4(1),Σταυρουλακης 8,Μελισσουργακης,9 Κατσενιος23,Ριτσατος,Τζαγκαρακης,Κατριτζιδακης,Βιδιαδακης

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ -Β'ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 73-30
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ): Καπαρος 9,Μοτογιαννακης 5,Χατζηδακης,Αντωνογιαννακης 8,Αντουρακης 3(1),Κουκουλης,Κιαγιαδακης 19,Κατσαντωνης 4,Σακελλαριου 3(1),Ιερωνυμακης 16
Β’ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (ΚΑΤΣΕΑ): Στεφανατος 9(3),Χαροκοπος 6(2),Καρουζακης,Γιακουμακης 6,Μαρκαντωνης,Αδραμης 4, Πολυζωης 3,Παλλασης 2,Καραζουπης,Φραγκιαδακης
SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ - ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 61-64
SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ:(ΛΙΤΙΝΑΣ)
Θυμιατζης 2,Κανελλοπουλος 2,Βοτζης 3(1)Θεοδοσοπουλος 19(4),Αραμπατζογλου,Τσιχλης,Μαραβελακης,Αραμπατζογλου 11(2),Σακελλαριδης 2,Συριανογλου 8,Δρουδακης 14
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(ΦΟΒΑΚΗΣ): Μπαμπινιωτης 3,Μιχας 20(3),Περπιρακης 12,Ξενακης 10,Ηλιακης 4,Σαουνατσος 15(3)

ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α - ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 58-62
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α(ΠΡΟΒΙΑΣ):Μιχαλακης 17,Κακλαμανος 11,Πετρακης,Σταθοπουλος 9(1),Πλευρακης 3(1),Παπαδακης 12,Σταυρουλακης,Τζαγκαρακης 6,Λαμπαθακης
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ (ΚΑΛΟΚΥΡΗΣ): Δαμανακης 17(3),Παπαδακης 2,Κιτανοφσκι 8(2),Κουρκουλος,Φραγκιουδακης,Γεωργοπουλος 13(1)
Πανταγιας 4,Καμπουρης,Κωσταντινιδης,Κανλης 18(1)

ΡΕΠΟ: COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 
Η ομάδα των κατασκευαστών

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  
1 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 5-0 367-226 10
2 ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α 4-1 340-254 9
3 ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ 3-2 321-250 8
4 ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 3-1 205-203 7
5 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL 2-2 241-218 6
6 Β'ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 1-4 162-274 6
7 SONY CENTER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 1-3 227-201 5
8 ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 1-3 207-242 5
9 COURIER/ΝΕΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 0-4 103-277 3 

Β’ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ - ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 63-56
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ(ΣΟΥΜΠΑΣΑΚΗΣ)
Φεσσας 12(2),Κανακακης,Γκατσιας 12,Ανυφαντακης6(2),Πατερας 12(1),Δουλγερακης 10,Καλογερακης 1,Ζουμπερακης 10
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ (ΧΡΙΣΤΟΥΛΑΚΗΣ):  Παλαφουτης Ι.5(1),Βασιλακης Ι,Καθαρακης 20(2),Φιτσανακης,Σταρακης,Πλεμμενος 22(3) Παλαφουτης Ε 5,Χριστουλακης 2,Λυρης 2

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ -Α'ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 76-47
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ: Σαββοργινακης 21,Παπαδομιχελακης 8,Τζιμπραγος 7,Πετρακης 6,Μαθιουδακης 14,Παπαδακης 12,Παπαδογιαννης 4,Σαββοργινακης Β 4Α’ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ /ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 47-76
Α’ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ(ΠΑΤΗΤΑΡΑΣ): Παλτατσιδης 2,Δαμιανος 10,Μυρσιλης 8,Καλυβιανακη 5,Σταυρακης 7,Νικολιδακης,Τσεκης 12,Τασιουλης 3,Ασπρουλης


ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ''ΕΚΜΕΚ'' -  HAAGEN DAZS/ΥΠ.ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ 45-78
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»(ΘΕΟΔΟΣΟΥΛΑΚΗΣ): Τζανακακης,Μαυρομιχελακης 4,Κανακακης 3,Παπαδακης 20(1),Απανωμεριτακης,Αποστολακης,Παπαδημητριου 6,Παπαδογιαννακης,Χλιαουτακης 13(1),Βασιλακης 5(1),Θεοδοσουλακης 2
HAAGEN DAZS (ΞΕΝΙΔΗΣ):Ξενιδης,Βενιανακης,Μαμαλακης 4,jovanovic 5,Βασιλειου 9(1),Μπονατακης 6,Μακριδακης,Γκογκιτσας 18(3),Θερμιωτης 26,Πηγουνακης 10(2)

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ –ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 39-83
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ(ΦΟΒΑΚΗΣ)
Φρουζακης,Σταγκουρακης 10(1),Καπετανακης 3(1),Φοβακης 1,Λαμπαθιακη 4,Γιακουμακης 1
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ(Δουβρος 9,Αγγελακης 6,Κουνδουρακης 17(1),Φωτακης Σκουφογλου 8,Σιβαροπουλος 2,Βουγιουκαλακης 5,Φραγκακος 4,Λαμπαρδακης 22(4),Παπαδακης 6


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 4-1 348-266 9
HAAGEN DAZS-ΥΠ.ΚΑΦΕ/ΕΣΤΙΑΣΗΣ 4-1 339-309 9
ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ<<ΕΚΜΕΚ>> 4-1 302-290 9
ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 3-2 377-283 8
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ 2-3 308-316 7
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 2-3 356-281 7
Α΄ΒΑΘΜΙΑ ΕΚΑΙΔΕΥΣΗ 1-4 234-276 6
ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ 0-5 199-443 5 


H επόμενη αγωνιστική (6η):
ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 14:30 
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ/GRECOTEL
ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 16.15 
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ-ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ/ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ
ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 18.00 
SONY CENTER - N. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ  6 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 19:30 
ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-COURIER/ΕΛ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 10.30 
ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ Φ.Α.-Β' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 12.15 
ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ/ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ-HAAGEN DAZS/ΥΠ. ΚΑΦΕ-ΕΣΤΙΑΣΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,-14.00 
ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ Α' ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 7  ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, 15.45
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ-ΔΗΜΟΣ ΛΑΜΠΗΣ «ΕΚΜΕΚ»
Ρεπό: ΥΠ. ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ

Share on Google Plus

About kreta

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.