Ήττα του Ηροδότου 66-83 από τον Πόλις Καλλιθέας.

Άλλη μία ήττα πρόσθεσε στη φετινή παρουσία του στη Γ’ Εθνική ο Ηρόδοτος, ο οποίος έχασε με 66-83 από τον Πόλις Καλλιθέας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής. ...

Οι Αλικαρνασσώτες ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο 15λεπτο, ενώ προηγήθηκαν και με 10 πόντους. Στα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και αφού μείωσαν στη συνέχεια πήραν και τα ηνία με 36-40 στο 20’. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασαν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά και παρόλο που ο Ηρόδοτος προσπάθησε να ανατρέψει τα δεδομένα δεν τα κατάφερε.
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Ντάνος.
Τα δεκάλεπτα: 23-20, 36-40 (ημίχ.), 48-61, 66-83.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Κόκκινος): Νίχλος 4 (1), Μαϊστρέλης 7 (1), Αρβανίτης 18 (1), Οικονόμου 15, Κολοβός, Παπαδογιαννάκης 2, Μηλαθιανάκης 2, Μαυρόπουλος 14 (2), Αποστολίδης 4.
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζωντός): Μπογδανίδης 6 (2), Συγκλέτος 8, Παντελίδης 14 (1), Παπαϊωσήφ 11, Σολομός 7, Κασπαριάν 10, Λαζαρακόπουλος 2, Κανέλης 13 (3), Οικονόμου 2, Παρίσος 10.