Ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του (κατά γενική ομολογία) καλύτερου πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ.
Στην α΄κατηγορία πρώτος (εδώ και καιρό), αναδείχτηκε ο Εργοτέλης με μια εμφατική εμφάνιση στο ΒΑΚ επί του ΟΦΗ.Οι "κιτρινόμαυροι" συμπλήρωσαν το απόλυτο νικών (14 νίκες σε ισάριθμους αγώνες), επίδοση που αν μη τι άλλο αποτελεί σπουδαία επιτυχία.
-Το Ηράκλειο επιβλήθηκε επί της Ιεράπετρας και κατέλαβε την 2η θέση.Οι δυο ομάδες περνάνε απ ευθείας στην β΄φάση.
-Ο ΑΓΟΡ επικράτησε στο Λίντο επί του Δειλινού, και μαζί με την Ιεράπετρα θα αντιμετωπίσουν τους 2 πρώτους της βαθμολογίας της β΄κατηγορίας στην δεύτερη φάση.
Στην β΄κατηγορία Ηρόδοτος και Ακρωτήρι, εξασφάλισαν την άνοδο στην β΄κατηγορία, ενώ θα βρεθούν και στην β΄φάση του πρωταθλήματος Παίδων, όπου θα αντιμετωπίσουν:
Ο Ηρόδοτος τον 4ο της βαθμολογίας ΑΓΟΡ και το Ακρωτήρι την 3η Ιεράπετρα στις 2 νίκες, όπου οι νικητές περνούν στην τελική φάση του Final Fouyr.
-Νικήτριες στη φάση αυτή αναδεικνύονται οι ομάδες που: α) θα πετύχουν δυο νίκες επί του αντιπάλου, β) εάν έχουν από μια νίκη ισχύει η διαφορά πόντων. Εάν υπάρχει νέα ισοβαθμία στο δεύτερο αγώνα θα δίδεται πεντάλεπτη παράταση έως ότου αναδειχθεί νικητής. Εάν ένας από τους δυο αγώνες λήξει ισόπαλος, δεν δίνεται παράταση.
Τα αποτελέσματα:
Α' κατηγορία
ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 79-29
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 15-97
Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ - ΑΓΟΡ 55-67
Α.Ο.ΚΥΔΩΝ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ Γ.Α.Σ. 20-0
Β' κατηγορία
Α.Ο.ΑΚΡΩΤΗΡΙ - Α.Ο.ΓΙΟΥΧΤΑΣ 68-48
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ. - Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 64-74
ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Α.Ο.Α.Ν. 49-42
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α.Σ.Α. - ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ Α.Ο.Χ. 20-0
Βαθμολογία Β΄Κατηγορίας (τελική):
1. Ηρόδοτος 13-1 27
2. Α.Ο. Ακρωτηρίου 11-3 25
3.ΑΟΑΝ 10-4 24
4. Αναγέννηση Α. 9-5 23
5 Φιλαθλητικός 5-9 19
6. Σητειακός 5-9 19
7 Γιούχτας 1-13 14
8. Χερρονάσιος 2-12 13
** Ο Χερρονάσιος έχει τρεις μηδενισμούς και ο Γιούχτας έναν.
Τα φύλλα αγώνα:
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 15-97
Δεκάλεπτα: 3-23, 5-14, 2-32, 5-28.
ΟΦΗ (ΓΑΛΥΦΙΑΝΑΚΗΣ): ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ, ΤΣΑΛΗΜΟΓΛΟΥ 3, ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΕΛΟΣ 2, ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ Ο. 2, ΜΟΙΡΑΚΗΣ 6(1), ΓΑΛΥΦΙΑΝΑΚΗΣ, ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ Α, ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ, ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ 2, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ): ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ Γ. 14, ΧΑΤΖΗΑΝΕΣΤΗΣ 14(1), ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ Μ. 12, ΠΑΡΑΔΟΥΛΑΚΗΣ 3, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 10, ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ Κ. 2, ΜΥΛΩΝΑΣ 10, ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 13, ΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗΣ 4, ΚΡΟΥΣΤΑΛΑΚΗΣ 15
ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 79-29
Δεκάλεπτα: 28-5, 12-4, 22-8, 17-12
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Σηφομιχελάκης): Λυριντζάκης 4, Συλλιγαρδάκης, Βιδάκης 4, Μαλλιωτάκης 3(1), Κολαρετάκης, Φραγκιαδάκης Δημ. 8, Θεοδωρίδης 2, Φραγκιαδάκης Μιχ. 9, Κουμάκης 12, Καλατζής 11, Παπαϊωάννου 2, Παπαδούλης 24(1).
Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γιαλούση): Στεφανης, Φρονιμάκης 1, Καραλάκης 2, Χατζηϊωαννίδης 10, Μούτσα 7, Γαϊτανάκης, Χατζάκης, Ταμπάκης 2, Πετράκης 3, Κολοβός 4.
Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ – ΑΓΟΡ 55-67
Δεκάλεπτα: 15-16, 16-14, 06-10, 18-27
ΔΕΙΛΙΝΟ (ΚΑΡΛΑΦΤΗΣ Σ.): ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ Ν. 14 (1), ΚΑΝΔΥΛΑΚΗΣ Α., ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ 7, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ Κ 18, ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Γ., ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ Κ., ΧΙΩΤΑΚΗΣ Ν 16.
ΑΓΟΡ (ΣΕΙΡΑΓΑΚΗΣ Ν.): ΒΛΑΣΤΟΣ 5, ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ Μ. 11(1), ΡΟΔΑΜΝΑΚΗΣ Ν.0, ΜΠΟΤΩΝΑΚΗΣ Σ. 4, ΓΟΥΝΤΑΚΗΣ Σ., ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Ν. 8, ΔΟΜΑΖΑΚΗΣ Μ. 14, ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ Δ. 7(1), ΣΕΙΡΑΓΑΚΗΣ Μ., ΔΟΜΑΖΑΚΗΣ Ν. 21, ΒΟΥΡΔΑΧΑΚΗΣ 2.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ. - Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 64-74
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ: ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ Β6,ΔΕΛΤΣΟΣ 22, ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ 6, ΜΠΕΛΕΦΑΝΤΗΣ 8, ΤΖΑΝΗΣ 22,
ΗΡΟΔΟΤΟΣ: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 27(1), ΣΕΜΕΡΤΖΑΚΗΣ 9, ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ 2, ΓΚΙΑΟΥΡΑΚΗΣ 7(1), ΚΥΠΡΙΤΙΔΗΣ 29(1).
ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο.-EUROPLAN A.O.A.N.:49-42
Α΄:15-06 Β΄:08-12 Γ΄:06-16 Δ΄:20-08
Σητειακός Α.Ο.(Καρκανάκης Στ.):Τσουκνάκης,Ανδρουλιδάκης,
Ορφανός,Οικονομάκης,Ρομποτής, Σταματάκης 19,Σπύρου 7,Παθιάκης 2,Δανδουλάκης 2,Καραγιάννης 5,Στογιάνοβιτς 14.
EUROPLAN A.O.Αγίου Νικολάου(Μουλιανιτάκης Δ):Γαρεφαλάκης,Γκαμπέλης Στέλιος 4,Μαρής 12,Ταβλάς 7,Μαρνέλλος,Γκίζας,Γκαμπέλης Πέτρος 12,Σκαλαίος 4,Λιανουδάκης 3,Κατσάρεβιτς
Α.Ο. Ακρωτηρίου-Γιούχτας 68-48
Δεκάλεπτα: 24-8, 43-15 (ημιχρ.) 56-33, 68-48
Α.Ο. Ακρωτηρίου (Αθ. Αζάς): Κόνιαρης 28 (2), Λουλουδόπουλος 21, Γομπάκης, Παπαμαρκάκης, Παπαδομιχελάκης, Πατερομιχελάκης 2, Γιανναράκης 5, Ανέστης 3, Μαλεφιουδάκης 2, Βουλγαράκης 2, Κακατσάκης 5.
Στην α΄κατηγορία πρώτος (εδώ και καιρό), αναδείχτηκε ο Εργοτέλης με μια εμφατική εμφάνιση στο ΒΑΚ επί του ΟΦΗ.Οι "κιτρινόμαυροι" συμπλήρωσαν το απόλυτο νικών (14 νίκες σε ισάριθμους αγώνες), επίδοση που αν μη τι άλλο αποτελεί σπουδαία επιτυχία.
-Το Ηράκλειο επιβλήθηκε επί της Ιεράπετρας και κατέλαβε την 2η θέση.Οι δυο ομάδες περνάνε απ ευθείας στην β΄φάση.
-Ο ΑΓΟΡ επικράτησε στο Λίντο επί του Δειλινού, και μαζί με την Ιεράπετρα θα αντιμετωπίσουν τους 2 πρώτους της βαθμολογίας της β΄κατηγορίας στην δεύτερη φάση.
Στην β΄κατηγορία Ηρόδοτος και Ακρωτήρι, εξασφάλισαν την άνοδο στην β΄κατηγορία, ενώ θα βρεθούν και στην β΄φάση του πρωταθλήματος Παίδων, όπου θα αντιμετωπίσουν:
Ο Ηρόδοτος τον 4ο της βαθμολογίας ΑΓΟΡ και το Ακρωτήρι την 3η Ιεράπετρα στις 2 νίκες, όπου οι νικητές περνούν στην τελική φάση του Final Fouyr.
-Νικήτριες στη φάση αυτή αναδεικνύονται οι ομάδες που: α) θα πετύχουν δυο νίκες επί του αντιπάλου, β) εάν έχουν από μια νίκη ισχύει η διαφορά πόντων. Εάν υπάρχει νέα ισοβαθμία στο δεύτερο αγώνα θα δίδεται πεντάλεπτη παράταση έως ότου αναδειχθεί νικητής. Εάν ένας από τους δυο αγώνες λήξει ισόπαλος, δεν δίνεται παράταση.
Τα αποτελέσματα:
Α' κατηγορία
ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 79-29
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 15-97
Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ - ΑΓΟΡ 55-67
Α.Ο.ΚΥΔΩΝ - ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ Γ.Α.Σ. 20-0
Βαθμολογία Α΄κατηγορίας (τελική):
1.Εργοτέλης 14-0 28
2.Ηράκλειο 12-2 26
3.Ιεράπετρα 9-5 23
4.ΑΓΟΡ 8-6 22
5.Κύδων 7-7 21
6.Δειλινό 4-10 18
7.ΟΦΗ 2-12 16
8.Ανδρογέας 0-14 13
Β' κατηγορία
Α.Ο.ΑΚΡΩΤΗΡΙ - Α.Ο.ΓΙΟΥΧΤΑΣ 68-48
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ. - Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 64-74
ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. - Α.Ο.Α.Ν. 49-42
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α.Σ.Α. - ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ Α.Ο.Χ. 20-0
Βαθμολογία Β΄Κατηγορίας (τελική):
1. Ηρόδοτος 13-1 27
2. Α.Ο. Ακρωτηρίου 11-3 25
3.ΑΟΑΝ 10-4 24
4. Αναγέννηση Α. 9-5 23
5 Φιλαθλητικός 5-9 19
6. Σητειακός 5-9 19
7 Γιούχτας 1-13 14
8. Χερρονάσιος 2-12 13
** Ο Χερρονάσιος έχει τρεις μηδενισμούς και ο Γιούχτας έναν.
Τα φύλλα αγώνα:
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. 15-97
Δεκάλεπτα: 3-23, 5-14, 2-32, 5-28.
ΟΦΗ (ΓΑΛΥΦΙΑΝΑΚΗΣ): ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ, ΤΣΑΛΗΜΟΓΛΟΥ 3, ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ, ΓΕΩΡΓΕΛΟΣ 2, ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ Ο. 2, ΜΟΙΡΑΚΗΣ 6(1), ΓΑΛΥΦΙΑΝΑΚΗΣ, ΜΑΥΡΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ Α, ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ, ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ 2, ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ): ΣΚΑΝΔΑΛΟΣ Γ. 14, ΧΑΤΖΗΑΝΕΣΤΗΣ 14(1), ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ Μ. 12, ΠΑΡΑΔΟΥΛΑΚΗΣ 3, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 10, ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ Κ. 2, ΜΥΛΩΝΑΣ 10, ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ 13, ΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗΣ 4, ΚΡΟΥΣΤΑΛΑΚΗΣ 15
ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο.Α.Α. - Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 79-29
Δεκάλεπτα: 28-5, 12-4, 22-8, 17-12
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Σηφομιχελάκης): Λυριντζάκης 4, Συλλιγαρδάκης, Βιδάκης 4, Μαλλιωτάκης 3(1), Κολαρετάκης, Φραγκιαδάκης Δημ. 8, Θεοδωρίδης 2, Φραγκιαδάκης Μιχ. 9, Κουμάκης 12, Καλατζής 11, Παπαϊωάννου 2, Παπαδούλης 24(1).
Α.Ο.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γιαλούση): Στεφανης, Φρονιμάκης 1, Καραλάκης 2, Χατζηϊωαννίδης 10, Μούτσα 7, Γαϊτανάκης, Χατζάκης, Ταμπάκης 2, Πετράκης 3, Κολοβός 4.
Α.Ο.ΔΕΙΛΙΝΟ – ΑΓΟΡ 55-67
Δεκάλεπτα: 15-16, 16-14, 06-10, 18-27
ΔΕΙΛΙΝΟ (ΚΑΡΛΑΦΤΗΣ Σ.): ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ Ν. 14 (1), ΚΑΝΔΥΛΑΚΗΣ Α., ΠΑΧΙΑΔΑΚΗΣ 7, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ Κ 18, ΖΑΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Γ., ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ Κ., ΧΙΩΤΑΚΗΣ Ν 16.
ΑΓΟΡ (ΣΕΙΡΑΓΑΚΗΣ Ν.): ΒΛΑΣΤΟΣ 5, ΔΟΥΛΓΕΡΑΚΗΣ Μ. 11(1), ΡΟΔΑΜΝΑΚΗΣ Ν.0, ΜΠΟΤΩΝΑΚΗΣ Σ. 4, ΓΟΥΝΤΑΚΗΣ Σ., ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗΣ Ν. 8, ΔΟΜΑΖΑΚΗΣ Μ. 14, ΠΕΔΙΑΔΙΤΗΣ Δ. 7(1), ΣΕΙΡΑΓΑΚΗΣ Μ., ΔΟΜΑΖΑΚΗΣ Ν. 21, ΒΟΥΡΔΑΧΑΚΗΣ 2.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ. - Α.Ο.Ν.Α. ΗΡΟΔΟΤΟΣ 64-74
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ: ΛΑΥΡΕΝΤΙΟΥ Β6,ΔΕΛΤΣΟΣ 22, ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ 6, ΜΠΕΛΕΦΑΝΤΗΣ 8, ΤΖΑΝΗΣ 22,
ΗΡΟΔΟΤΟΣ: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 27(1), ΣΕΜΕΡΤΖΑΚΗΣ 9, ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ 2, ΓΚΙΑΟΥΡΑΚΗΣ 7(1), ΚΥΠΡΙΤΙΔΗΣ 29(1).
ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ Α.Ο.-EUROPLAN A.O.A.N.:49-42
Α΄:15-06 Β΄:08-12 Γ΄:06-16 Δ΄:20-08
Σητειακός Α.Ο.(Καρκανάκης Στ.):Τσουκνάκης,Ανδρουλιδάκης,
EUROPLAN A.O.Αγίου Νικολάου(Μουλιανιτάκης Δ):Γαρεφαλάκης,Γκαμπέλης Στέλιος 4,Μαρής 12,Ταβλάς 7,Μαρνέλλος,Γκίζας,Γκαμπέλης Πέτρος 12,Σκαλαίος 4,Λιανουδάκης 3,Κατσάρεβιτς
Α.Ο. Ακρωτηρίου-Γιούχτας 68-48
Δεκάλεπτα: 24-8, 43-15 (ημιχρ.) 56-33, 68-48
Α.Ο. Ακρωτηρίου (Αθ. Αζάς): Κόνιαρης 28 (2), Λουλουδόπουλος 21, Γομπάκης, Παπαμαρκάκης, Παπαδομιχελάκης, Πατερομιχελάκης 2, Γιανναράκης 5, Ανέστης 3, Μαλεφιουδάκης 2, Βουλγαράκης 2, Κακατσάκης 5.
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου