"Καθάρισε" στο τέλος το Εφηβικό του Κύδων.

Καλύτερο στην τελευταία περίοδο, το εφηβικό του Κύδων, επικράτησε με 45-50 του Ρέθυμνο BC, στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Μετά από το πρώτο δεκάλεπτο όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 6 πόντους, ένα ξέσπασμα της ομάδας του Θοδωρή Λεκάκου, στο δεύτερο δεκάλεπτο έδωσε μια διαφορά ενός καλαθιού την οποία κράτησε μέχρι την τρίτη περίοδο και την αύξησε στο τέλος του αγώνα.

Ρέθυμνο BC – Κύδων 45-50
Δεκάλεπτα: 13-07, 25-27 (ημίχ.), 33-34, 45-50.

Ρέθυμνο BC (Πολοπετράκης – Μπαλάφας): Σκουντής Α. Καλαϊτζάκης, Ασουμανάκης 11(2), Σ. Τζαγκαράκης, Λαγουδάκης 6(1), Γρηγοράκης, Μακρυδάκης 2, Λιβανός 4, Σφακιανάκης, Δ. Τζαγκαράκης 16, Ζαμπετάκης 4(1), Βοσκάκης 2.
Κύδων (Θ. Λεκάκος): Δαρατσιανός, Τσιτσιρίδης 6, Κατσούλης 6 (2), Αζαριάδης 4, Ασσύ 2, Σκορδυλάκης 8 (1), Πολυχρονάκης, Κουκουλάς 6, Λιόντος, Κουτσαντωνάκης 18, Βούλγαρης, Χατζάκης.