Πήραν το ντέρμπι στο "νήμα" οι γυναίκες του ΟΦΗ.

Κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Γυναίκες του ΟΦΗ, πήραν μεγάλη νίκη στο Ρέθυμνο, υποχρεώνοντας το Αρκάδι στην πρώτη του ήττα με 47-48, στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γυναικών ΕΚΑΣΚ.

Το Αρκάδι για τριάντα λεπτά είχε τα ηνία του αγωνα, καθώς είχε προβαδισμα 7 πόντων. (33-26).

Ωστόσο ,  σ ένα επεισοδιακό ματς που κρίθηκε στο φινάλε, οι φιλοξενούμενες  έτρεξαν ένα σερί 14-22 ήταν εύστοχες από τα 6.75 και πήραν το "διπλό",που τους έδωσε την νίκη στον...πόντο.

Η Κατερίνα Παπαμαρκάκη, κορυφαία της ομάδας του Μ.Καρλάφτη, ενω ξεχώρισαν και η Φωτιάδη, Μαθιουδάκη.
Οι αδελφές Κουλούρη , προσπάθησαν περισσότερο για το Αρκάδι.

Αρκάδι - ΟΦΗ 47-48.
Δεκάλεπτα: 09-06, 21-17 (ημίχ.), 33-26, 47-48.

Αρκάδι (Κ.Πλευράκης):Παναρετάκη 7, Ρήγα, Μούκα 6, Ζουμπεράκη 8, Κουλουρη Στ. 7, Μιχελιδάκη , Κουλουρη Μ. 9, Περακη 8, Παναγιωτάκη , Μαρκοπούλου, Σταγάκη, Μπουρνέλλη.
ΟΦΗ (Μ.Καρλάφτης): Κοιλάδη 3, Τάκου, Κουράτωρα Σ, 1, Παπαμαρκάκη Ευα, Ζιώγου, Νικολιδάκη, Σχοινοπλοκάκη, Παπαμαρκάκη Ευα 22 (6), Μαθιυδάκη 10 (2), Καραταράκη, Μπουραντά, Φωτιάδη 12.